Novinky

Orlické hory a Podorlicko jsou opravdovým klenotem pro všechny, co hledají klid, únik od stresu a krásnou přírodu. Můžete tu dovádět jako malé děti a zkoušet věci, které by vás ani ve snu nenapadly – třeba takové zimní přírodní wellness v podobě rychlé koupele v řece Orlici u Zemské brány.
Tip na jarní výlet do Plzně: Velikonoční program, výstavy pro celou rodinu i divoký západ uprostřed města PDF Tisk Email
Sobota, 13 Duben 2019 13:33

alt

Přední turistické atrakce Plzně, mezi které patří zoologická zahrada, DinoPark, Muzeum loutek či Techmania, si i letos na jaře užijí malí i velcí turisté. Kromě jejich návštěvy si celodenní či víkendový program můžete zpestřit účastí na rozličných jarních akcích, výstavách, představeních či trzích. Bohatý program chystají v západočeské metropoli o velikonočních svátcích.

 

Od 11. do 16. dubna se v  Měšťanské besedě uskuteční Filmový festival Finále Plzeň. Pro dětského diváka budou o víkendu 13. a 14. dubna k vidění dva pohádkové snímky – Čertí brko a Pat a Mat. V prostorách Měšťanské besedy bude pro nejmenší diváky otevřen také dětský koutek.

VELIKONOCE V PLZNI

Od 11. do 22. dubna nasají návštěvníci Plzně jarní atmosféru na Velikonočních trzích na náměstí Republiky. Ochutnají trdelník, velikonoční nádivku, medovinu nebo dobroty z širokého výběru sýrů a klobás. Náměstí obklopí malované kraslice a ručně pletené pomlázky plné pentlí. Trhy doplní tradiční řemesla a lidové tradice.

V rámci plzeňských velikonočních trhů proběhne v úterý 16. dubna od 14 do 18 hodin nabité zábavné odpoledne věnované rodinám s dětmi. Plzeňská krajská rada dětí a mládeže z. s. připravila výrobu loutek či malování velkého velikonočního obrazu, děti si zatančí s Culinkou, představí se středisko volného času Radovánek a další. Celým odpolednem bude provázet moderátor Petr Batěk. Vstup na akci je zdarma, nicméně budete moci přispět do zapečetěné kasičky na projekt pomoci dětí dětem v Plzni.


V úterý 16. dubna od 16 do 18 hodin připravila Západočeská galerie v Plzni tvůrčí dílnu pro rodiny s dětmi s tematickými stanovišti. Probíhat bude v Masných krámech a je koncipována jako doprovodný program k výstavě Jdi na venkov! Výtvarné umění a lidová kultura v českých zemích 1800–1960, která v galerii potrvá do 12. května.

Vůbec poprvé se letos uskuteční velikonoční jarmark také na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj. V sobotu 20. dubna od 11 do 16 hodin se zde velikonočně naladíte na tradiční lidové veselici s hudebním doprovodem a řemesly.

alt

Americký ranč West Park zahajuje sezonu

Nestihnete-li návštěvu Plzně o Velikonocích, určitě sem vyrazte i s dětmi o posledním dubnovém víkendu. V sobotu 27. dubna se od 11 do 18 hodin otevřou brány West Parku a vypravíte se do americké historie divokého západu, který zahájí letošní sezonu. Na „americkém ranči“, bude pro děti připraven bohatý celodenní program plný zábavy, her a soutěží včetně velké rodinné soutěže o ceny.

Plzeňské výstavy pro celé rodiny

Až do 5. května je v Národopisném muzeu Plzeňska k vidění výstava Život je sladký: "Cukráři jedou, perníky vezou" pro všechny, kteří mají rádi sladké a mlsání. Výstava představuje historickou cestu cukrářství, perníkářství i zmrzlinářství. Návštěvníci uvidí privátní šlechtické kuchyně a měšťanské domácnosti, ale i tehdejší cukrářské dílny. Vystavené cukrářské výrobky a artefakty se přímo vztahují k cukrárnám a cukrářským závodům v Plzni. V muzeu je otevřeno každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Do 19. května můžete v kreativní zóně DEPO2015 navštívit interaktivní výstavu Za barokem. Zážitková výstava vás zábavnou formou provede obdobím baroka v západních Čechách a Bavorsku. Díky moderním technologiím se stanete přímou součástí výstavy a odnesete si tak spoustu nevšedních zážitků.

Více informací i přehled akcí na: www.plzenprodeti.cz.

Aktualizováno Sobota, 13 Duben 2019 14:13
 

Reklama

Banner