Novinky

Společnost Marimex připravila k dvacetiletému výročí na trhu pro své zákazníky opravdu stylový dárek. Dnes slavnostně otevřela nové Sauna centrum o rozloze 500 metrů čtverečních a může se tak pyšnit titulem největšího obchodu s infrasaunami ve střední Evropě.
Zámek Svijany zahajuje sezónu, nabídne tematické prohlídky i rozšířenou realitu PDF Tisk Email
Úterý, 09 Duben 2019 11:58

alt

Zámek Svijany otevírá po zimním spánku své brány veřejnosti již v sobotu 30. března. Kromě prohlídek se návštěvníci mohou těšit i na rozmanitý kulturní program, únikovou hru a rozšířenou realitu, která je přenese do doby bronzové. Na hotelové hosty čeká několik novinek v podobě možnosti zapůjčení sportovního vybavení včetně elektrokol či elektrokoloběžek.

 

„Zájem o prohlídky zámku registrujeme již několik týdnů, proto nebudeme se zahájením sezóny čekat tradičně až na duben, a i s ohledem na příznivou předpověď počasí ji zahájíme již tuto sobotu,“ říká Libor Stejskal, manažer Zámku Svijany.

Zámek Svijany pro své návštěvníky každoročně chystá atraktivní program a nejinak tomu bude i letos v jeho čtvrté sezóně. S nástupem měsíce dubna se můžeme těšit na tematické prohlídky, hudbu, program pro děti a řadu dalšího.

Zámek Svijany nabízí jedinečnou možnost prohlédnout si jeho prostory po setmění. Pravidelné noční prohlídky budou od 5. dubna probíhat vždy první či druhý pátek v měsíci, a to s výjimkou prázdnin až do listopadu. Kromě netradičního zážitku z prohlídky zámku v nočním světle čeká návštěvníky navíc odborný výklad archeologa Petra Brestovanského.

Speciální prohlídky připravil zámek také pro své nejmenší návštěvníky. Ti budou od června moci absolvovat zábavné procházky zámkem se zámeckým skřítkem, během kterých je čekají soutěže, úkoly a hádanky. Na závěr pak dostanou sladkou odměnu. Prohlídky pro děti budou probíhat vždy v neděli odpoledne, přibližně každé tři týdny.

Na oslavu třetího výročí svého otevření chystá zámek již vyhlášené Zámecké slavnosti. V sobotu 22. června jeho prostory ožijí celodenním programem pro rodiny s dětmi, chybět nebude ani již tradiční jarmark na nádvoří zámku, množství zábavných aktivit v zahradě a pohádkové postavy v prostorách zámku. Ve Svijanech pochopitelně nemůže chybět také pivo v podobě Zámeckého Mázu z Pivovaru Svijany.

Kromě toho se na zámku budou konat rozmanité koncerty a další kulturní události. Například 15. května se mohou milovníci knih těšit na Noc literatury s herečkou Miluší Bittnerovou. Na podzim se chystá koncert Jana Vančury. Aktuální program je vždy zveřejněn na www.zameksvijany.cz.

Zámek Svijany

Mimo běžnou realitu

Zámek Svijany nabízí možnost vydat se po stopách historie prostoupené záhadami prostřednictvím zámecké zážitkové hry Arcana, která zájemce provede zámkem a jeho neuvěřitelnou historií za pomoci herní aplikace v tabletu nebo telefonu. Účastníci hry musí na své cestě vyřešit řadu úkolů, rozluštit několik šifer a překonat nastražené překážky. Týmy, které se dostanou až do cíle, se mohou těšit na malou odměnu.

Moderních technologií využívá i projekt rozšířené reality na Zámku Svijany. Jeho tvůrci prostřednictvím mobilní aplikace přenesou návštěvníky do doby bronzové a umožní jim důkladně si prohlédnout pec na pečení chleba, svatyni, chýši, jehlici a další nálezy z doby bronzové přímo v terénu. V areálu zámku je rozmístěno celkem 14 informačních tabulí s obrázky, které se díky aplikaci promění v realistické 3D modely. Pro výlet do dávné minulosti je potřeba jen chytrý mobilní telefon nebo tablet s aplikací Svijanský zámek AR. Aplikace je dostupná zdarma pro OS Android.

Aktualizováno Neděle, 14 Duben 2019 12:15
 

Reklama

Banner