Novinky

Novácká moderátorka Michaela Ochotská září štěstím a je nadšená ze zásnubního prstenu, který získala od svého partnera Lukáše Rosola. O víkendu zamířila moderátorka na pracovní akci do Nízkých Tater, kdy v Tatralandii otevřela letní sezonu a moderovala mezinárodní klání Water Battle, kterého se zúčastnily týmy z Česka, Polska a Slovenska.

Gurmánská restaurace ice Q PDF Tisk Email
Středa, 05 Říjen 2016 09:45

Místo natáčení filmu ‚Spectre‘ s Jamesem Bondem a alpské potěšení v té nejlepší podobě. Natáčení nového filmu ‘SPECTRE’ s Jamesem Bondem probíhalo v místě Sölden v Rakousku. Restaurace ice Q bylo to pravé místo, které filmaři hledali. V současnosti již restauraci navštěvují lidé, kteří chtějí být na tom samém místě jako James Bond.

 

Při otázce, zda mají rezervaci, můžete zaslechnout odpovědi jako: ´Ano, jmenuji se Bond, James Bond´ nebo ´Ne, ale rád bych seděl vedle Daniela Craiga´. Číšníci přijímají objednávky na martini ´protřepat, nemíchat´. Jako místo pro produkci Jamese Bonda má Sölden obrovskou příležitost k oslovení nových turistických trhů a k inzerci v zemích, kde dosud nebyl známý. Během návštěvy místa Sölden je možné zapojit zkušenosti z nové bondovky různými způsoby. Hledání nápadů, jak využít „místo natáčení Bonda“ pro cestovní ruch, již začalo. Bude to chvíli trvat, než bude návštěvníkům zřejmé, že v Sölden byl James Bond, protože vše, co se plánuje, vždy nejprve musí získat schválení z Londýna.

Jack Falkner, generální ředitel společnosti Bergbahnen Sölden, chce být spolehlivým a férovým partnerem, který používá jméno Jamese Bonda jenom takovým způsobem, jakým to povoluje produkční společnost. Mnoho lidí se na tento film podívá a hodně fanoušků bude chtít vidět na vlastní oči, kde se film natáčel.

MÍSTO NATÁČENÍ BONDOVKY ‘SPECTRE’

Záběry ze zákulisí (zdroj: YouTube, kanál JAMES BOND 007) už mají 2,3 miliónu zhlédnutí a ukazují hory okolo restaurace ice Q v Sölden, ledovcovou cestu a ledovec Rettenbach. Tiskové konference se konaly v restauraci ice Q a Léa Seydoux diváky vítá se slovy: ‘Nacházíme se v horách v Rakousku v překrásném místě, které se nazývá Sölden’.

Dave Bautista alias ‘Mr. Hinx’ popisuje scenérii jako ‘velmi neskutečnou´, protože ‘vypadá jako obraz’. Při tiskové konferenci v ice Q byl vůbec poprvé v životě na horách. Producent Gregg Wilson výstup popisuje jako jednu z hlavních akčních scén filmu – ´jakýsi korunní klenot – bude to velkolepé a Rakousko nám očividně nabízelo vše, co jsme pro scénu  potřebovali´.

Martin Joy, výrobní ředitel pro Rakousko, popisuje natáčení v Sölden: ´Byly tu všechny nesnáze spojené s filmováním na místě s takovými povětrnostními podmínkami, nadmořskou výškou, tím vším. Je to opravdová výzva, být tam nahoře, ale odměnou za to je překrásná scenérie a neuvěřitelné místo´.

Vedoucí výpravy Dennis Gassner popisuje ice Q: ‘Našli jsme jedinečné a moderní místo, které jsme hledali. Budeme pokračovat v historii bondovek a vytvářet věci, které jsou na pohled strhující´.

GOURMÁNSKÁ RESTAURACE ice Q

Gurmánská restaurace ice Q, která byla otevřena v prosinci 2013 u vrcholu Gaislachkogl v Sölden, je pravděpodobně jednou z nejpůsobivějších budov v Alpách.

Sölden je živé a oblíbené místo v Alpách, které Vás pokaždé ohromí svými třítisícovými horami, skvělými svahy a jedinečnými vlastnostmi. Tyto pohádkové alpské zážitky nebyly nikdy tak velkolepé jako nové ice Q – stylový a moderní chrám požitkářství na vrcholu Gaislachkogl.

Naše gurmánská restaurace ice Q se nachází v nadmořské výšce 3048 metrů a ve třpytivém zimním slunci se leskne jako diamant; skrz svou puristickou skleněnou fasádu se Vám otevírá pohled na úchvatnou scenérii, která Vás obklopuje. Ultramoderní gurmánskou restauraci za 4,5 miliónu euro, která stojí na hydraulicky pohyblivých high-tech základech, navrhla architektonická společnost Johann Obermoser z Innsbrucku. V roce 2010 ti samí architekti navrhli novou lanovku na Gaislachkogl, která návštěvníky vyveze z údolí až nahoru na vrchol v rekordním čase pouhých 12 minut. Prosklená budova, která se nachází hned vpravo vedle lanové dráhy na Gaislachkogl, se skládá ze čtyř úrovní poskládaných na sebe a ohromuje svými čistými lineárními tvary. Stavební práce byly provedeny s použitím oceli, dřeva a skla a propůjčily tak působivé skleněné fasádě s plochou 900 m² jedinečný a impozantní vzhled. V interiéru podle očekávání převažují místní materiály, jako je přírodní kámen z ledovce a masivní dřevo na nábytek a obložení stěn, podlahy a stropu. Důraz se klade na alpské zážitky v jedinečné atmosféře s ohledem na přírodu a kuchyni.

Tento kulinářský vrchol spojuje „alpskou kuchyni“ a vybranou vinařskou kulturu a tvoří tak jeden harmonický a inspirující celek. Na excelentním menu najdete výtečnou produkci z alpské oblasti, která ve spojení s výběrovými víny inspiruje pravé gurmány. Jedním z velmi výjimečných vín je PINO 3000, víno ze tří zemí s plným tělem. Toto víno zraje zde na vrcholu Gaislachkogl ve speciálně navrženém sudovém vinném sklepě. Jedinečná atmosféra a vybraný salónek ice Q Vás také zvou k soukromým oslavám, firemním akcím, prezentacím a malým večírkům.

SALÓNEK A SUMMIT DINNER ice Q LOUNGE

Shoďte kozačky nebo lyžáky a vklouzněte do měkoučkých pantoflí z ovčí vlny; vstupujete do říše relaxace, moderního alpského životního stylu a inspirace. Celý Váš den v tomto nádherném alpském prostředí bude příjemný a uvolněný – čekají na Vás výborné alpské tapas, velký výběr šampaňského a vína a také sluneční svit na 100 m² velké panoramatické terase.

Romantickým vrcholem večera je ‘Summit Dinner‘, večeře pod třpytícími se hvězdami. Každou středu tu ke stolování u večeře a výborných vín hraje hudba. Exkluzivní pokrmy z této říše alpského požitkářství Vám představí náš tým kuchařů pod vedením Patricka Schnedla.

SUMMIT DINNER – VYBRANÉ STOLOVÁNÍ ZA SVITU HVĚZD

 Summit Dinner pod lesknoucími se hvězdami ve výšce přes 3048 m nad úrovní moře

 každou středu během zimní sezóny

 výstup v 18 h / sestup ve 22 h / sraz u lanové dráhy Gaislachkogl

VAŠI HOSTITELÉ

Nadšení a přesvědčení, sdílené vize a společný cíl, to jsou charakteristické vlastnosti, které spojují hostitele Valentina Schwarze a šéfkuchaře Patricka Schnedla. Ze vzájemného působení jejich talentu se zrodil jedinečný prostor pro zábavu, který poskytuje požitky na úrovni, oslavuje mladistvý životní styl a nově definuje tradice alpské kuchyně. Výsledek je výjimečný, má svůj charakter a znovu inspiruje zcestovalé labužníky, to vše je vhodně zasazeno do ledového domova v ice Q ve výšce 3048 metrů. Ve speciálně postaveném vinném sklepě na Glaislachkogl i v restauraci, salónku a panoramatické terase zažijete nezapomenutelné dobrodružství.

Aktualizováno Středa, 05 Říjen 2016 10:09
 

Reklama

Banner