Novinky

Velmi oblíbené vánoční dárky jsou bezesporu poukazy. Poukaz na nákup určitého zboží nebo zážitkový, třeba na let balonem. Mezi nejhodnotnější však rozhodně patří dárkový poukaz na lázeňský pobyt. Obdarovaný tak získá několik dárků v jednom – ubytování, stravování, procedury a nejrůznější doplňkové služby.

ONGRES FOR GASTRO & HOTEL 2022 již v září: Jaká je reálná tvář současného pohostinství? PDF Tisk Email
Neděle, 18 Září 2022 10:22

alt

 

Největší setkání profesionálů a fanoušků moderní gastronomie a hotelnictví se 29. září uskuteční na KONGRESU FOR GASTRO & HOTEL 2022. V Kongresovém sále výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech se účastníci seznámí s reálnou tváří současného pohostinství v Česku. Vystoupí významné osobnosti oboru s novinkami i radami pro úspěšné podnikání, slavné food blogerky se potkají v panelové debatě a chybět nebudou ani ukázky kuchařského umění. Oficiálními vozy kongresu jsou automobily značky FORD.

alt

Stravovací a ubytovací služby procházejí největší zátěží za poslední roky. Stovky podniků už skončily a další krachy přijdou ještě letos na podzim. Jak se připravit na nejbližší období? To napoví aktuální data z trhu a tipy pro práci se zákazníky na internetu, které přinese odborný kongres, stěžejní bod doprovodného programu veletrhu FOR GASTRO & HOTEL.

Tématem letošního ročníku jsou „Rozdíloví hráči“. Těmi ve sportu nazýváme toho, kdo dokáže dát gól nebo jinak strhnout vývoj utkání a zvítězit v důležitém zápase. Rozdíloví hráči jsou lidé, kteří jsou schopni v daném okamžiku udělat pro vítězství něco více než ostatní. Podobně také v podnikání na tak konkurenčním trhu, jakým je gastronomie a hotelnictví, jsou někteří viditelně úspěšnější než jiní. Na kongresu se proto zaměříme na faktory, které oddělují úspěšné od průměrných. Na jaké zajímavosti se mohou účastníci události KONGRES FOR GASTRO & HOTEL těšit?

Jaké kroky chystá Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) v oblasti digitalizace správy cestovního ruchu a snižování administrativní zátěže podnikatelů i obcí, vysvětlí ve své úvodní přednášce „Digitalizace na MMR“ přímo náměstek ministra pro místní rozvoj Jan Fluxa. O perspektivách pro podnikatele na trhu ubytovacích a stravovacích služeb bude mluvit prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek.

Debata food blogerek i ochutnávky

O hlavních trendech v gastronomii podle dat z projektu Gastro Index bude hovořit Vladimír Sirotek z Dotykačky ve své přednášce „Gastro Index – vývoj české gastronomie a realita cenových změn“. Nastíní například, jaká je návštěvnost podniků napříč republikou, o kolik se v restauracích doopravdy zdražovalo, jaké jsou odlišnosti u jednotlivých gastro konceptů nebo jak nepřicházet o spropitné.

Udržet si stálé hosty, to je jedním z palčivých problémů v oboru. Jak o ně nepřicházet prozradí Vladimír Buťa ze společnosti Mediatel ve své přednášce „Králové lokálu“. Ta se zaměří na lokální vyhledávání na internetu. Přednáška přinese praktické tipy na jednoduché, levné a zároveň velmi důležité kroky pro práci se zákazníky z okolí podniku na Googlu, Facebooku, Seznamu či Instagramu.

Na kongresu také zazní, jaké trendy v gastronomii vidí vlivné food blogerky Ivana Jindřichová (Cat & Cook), Kateřina Krebsová (kamvpraze.com), Kristína Nemčková (Made by Kristína) a Markéta Pavleje (Kitchenette), které se potkají v unikátní panelové debatě. Během kongresového dne proběhne také ukázka přípravy nového podzimního menu pro jídelní vozy ČD a návštěvníci ochutnají kvalitní pokrmy a nápoje partnerů kongresu.

Jak zjednodušit proces rezervací a ušetřit peníze zákazníkům i hotelům, o tom se zájemci budou moci poradit s odborníky společnosti Profitroom. Ti ukáží, že vynechání prostředníků při rezervování hotelu celý proces zlevňuje, a navíc na webu hotelu zákazník může mnohdy narazit na další služby, které jinde neinzeruje. Dozví se, že rezervace lze udělat i online pomocí rezervačních systémů, které na svých stránkách hotely využívají. Takovým je například i právě Profitroom. Zákazníkovi nabízí intuitivní prostředí, snadnou rezervaci i možnost online platby kartou.

Více informací na www.kongresforgastro.cz.

Aktualizováno Úterý, 20 Září 2022 05:53
 

Reklama

Banner