Novinky

Pohyb jednoznačně patří k vyváženému životnímu stylu a je jedním z hlavních pilířů webových stránek Plus pro Vás. PLUS PRO VÁS Vám poskytne nejen informace o tom, co vyvážený životní styl je, ale že vás v něm také reálně podpoří. Při této příležitosti vznikla myšlenka pro uskutečnění Měsíce naplno od Nestlé.

Velká obrazová encyklopedie Jeseníků nabídne spoustu dobových fotografií i zajímavých příběhů PDF Tisk Email
Středa, 14 Červenec 2021 07:41

Nejvyšší moravskoslezské hory se letos před Vánocemi dočkají velké obrazové encyklopedie pojmenované Čti Jeseníky. Unikátní publikace nabídne čtenářům vedle velkoformátových koláží historických fotografií také informace o klíčových osobnostech regionu, místní zajímavosti a kuriózní příběhy. Třetinu výtěžku z prodeje knihy její autoři vrátí zpět do krajiny v podobě investic do úprav a obnov odpočívadel, drobných památek či výsadby keřů a stromů v jejich blízkosti. Knihu lze výhodně předobjednat již nyní na Hithitu.

 

alt

Připravovaná kniha se zabývá Jeseníky a jejich severním podhůřím (Hrubý a částečně i Nízký Jeseník, Zlatohorská pahorkatina, Góry Opawskie). Jejím hlavním cílem je čtenářům představit, jak tato místa v minulosti vypadala. Využívá k tomu materiály staré maximálně 150 let. Cílí hlavně na obrazový zážitek skrz velkoformátové fotografie a originální pohlednice, z nichž mnohé dosud nebyly publikovány. Fotografie doplňují také grafické koláže a texty informačního charakteru, které zpracovávali odborníci na dané téma i lidé z místních muzeí a vědecké knihovny.

„Společně se specializovaným týmem autorů a grafiků připravujeme velkoformátovou publikaci o Jeseníkách, která však čtenáře nezavalí množstvím dat a informací, ale pomůže mu si lépe představit, jak tyto hory v minulosti vypadaly. Ne však v úplně vážném duchu, protože koláže sice dokáží vystihnout více souvislostí najednou, ale zároveň jsou přirozeně bizarní. A co se kdysi nestihlo vyfotit, to dokreslíme. Naším cílem je čtenáře provést nejen po „top ten must-see“ lokalitách, ale i po méně známých místech, která mají také co nabídnout,“ vysvětluje za tým tvůrců Lukáš Abt.

alt

Vznik knihy lze nyní podpořit prostřednictvím crowdfundingové sbírky na Hithitu, kde na přispěvatele vedle ní čekají i další atraktivní odměny. Třetina zisku z celkového prodeje knihy poputuje na fond pro obnovu místních drobných památek a dalších citlivých zásahů vůči krajině. „Prostor jesenických hor většina z nás opravdu miluje a záleží nám na něm. Sice ho tedy prostřednictvím naší publikace chceme využít, ale zároveň mu pak částečně i něco vrátit. Třetinu zisku tak použijeme na úpravy a obnovy odpočívadel, drobných památek, ale také případně do výsadby keřů a stromů v jejich blízkosti. Věříme, že se také zapojíte a společně nejen vybereme vhodná místa, ale dokážeme jim vdechnout zašlou slávu nebo zcela novou podobu,“ uzavírá Lukáš Abt.

Doplňující naleznete na webu https://cti-jeseniky.cz/ a sociálních sítích.

Publikaci Čti Jeseníky lze předobjednat na: www.hithit.com/cs/project/10013/cti-jeseniky

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Červenec 2021 06:56
 

Reklama

Banner