Novinky

Léto se kvapnými kroky blíží a mnoho z nás řeší stejný problém jako loni: Jak zařídit, abychom se v letním oblečení pro slunečné dny vyjímali co nejlépe? Postava často dostává v zimních měsících zabrat, a proto vám Holmes Place připravil ucelený program, který vám pomůže dostat se včas do ideální formy a kondice.

Knižní novinka Nezmrzačte naší historii pokřtěna PDF Tisk Email
Pondělí, 25 Říjen 2021 16:34

alt

 

Knihu vydal spolek Veteráni ozbrojených sil a bezpečnostních sborů, z. s. v reakci na pokusy falšování našich dějin v případě dvou novodobých historických událostí spojených s přímým osvobozováním Československa na podzim roku 1944 a na jaře roku 1945.

Role kmotry se zhostila profesorka MUDr. Věra Adámková, CSc., což navrhli armádní veteráni, příslušníci československého protichemického praporu, přímí účastníci války v Perském zálivu (2. srpna 1990- 28. února 1991), o jejichž zdraví se paní profesorka stará v pražském IKEMu.

alt

V knize se nachází celá řada unikátních dokumentů a fotografií, jako například ze soudního procesu s generálem Vlasovem a spol., který proběhl v Moskvě  v roce 1946, které zpracoval spisovatel Ing. Oldřich Jurman.

alt

V závěrečné   pasáži  jsou zveřejněna i historická fakta z osvobozování Českých Budějovic 9. května 1945 zpracovaná historikem Jiřím Petrášem a příspěvky Ludvíka Engela, Jaroslava Bašty, Ladislava Petráše a  Stanislava Balíka. Další autoři čtenáře obeznámí se zákulisí tzv. krvavé Karpatsko-dukelské operace, která proběhla v září a říjnu 1944 nebo skutečnou rolí Ruské osvobozenecké armády (ROA) při osvobozování Prahy v květnu 1945. Unikátní pasáž věnovanou pravdivému průběhu  Karpatsko-dukelské operace  zpracoval jeden z nejrespektovanějších československých historiků Doc. PhDr. Jozef Bystrický, CSc

Aktualizováno Středa, 27 Říjen 2021 07:22
 

Reklama

Banner