Novinky

Vyrazte na Den otevřených dveří s příchutí bylinek do Aquapalace Praha. Krásné prostředí plné nejrůznějších vůní v největším saunovém světě u nás i ceremoniály v podání špičkových saunérů. Vydejte se v sobotu 22. ledna 2022 do Saunového světa Aquapalace Praha na Den otevřených dveří a nechte se hýčkat po celý den v té nejlepší společnosti.

Najít cestu zpátky k sobě vám pomůže nová kniha Lucie Königové PDF Tisk Email
Úterý, 31 Květen 2022 04:09

alt

 

Šťastnější, láskyplnější a hodnotnější život nemusí být nesplnitelným přáním. Cenné postřehy i praktické rady pro všechny, kdo chtějí lépe porozumět sami sobě, změnit svá vnitřní nastavení a být tím, kým opravdu jsou, přináší nová kniha zkušené mentorky a transformační koučky Lucie Königové. Příznačně nese název Cesta zpátky k sobě. Je komplexní, zohledňuje všechny souvislosti a vede k podstatě toho, co a proč se nám děje.

Především však nabízí konkrétní řešení a cestu, jak začít okamžitě pracovat na svém rozvoji. Důležitou součástí jsou autentické příběhy a osvědčené zkušenosti z praxe.

Novinka je ucelená, jde do hloubky a zabývá se všemi zásadními oblastmi života, se kterými se každý den potýkáme. Kapitoly, které cestu k sobě postupně otevírají, se tak věnují dětství a původní rodině, ale i vztahu k sobě nebo lásce v životě. Zkoumá mysl a duši v propojení s tělem a zdravím. Své místo v ní má také domov, životní styl a vize, sny i touhy.

Komplexní průvodce

„Kniha ve mně postupně dozrávala. Nejen tím, jak jsem se ve svém osobním životě posouvala a nacházela vlastní cestu zpátky k sobě, ale i tím, jak jsem posledních deset let pracovala s klienty a viděla je rozkvétat. Jde o výsledek mé práce s tisícovkami klientů, ať už v rámci koučinku, na seminářích, ve Škole koučinku nebo prostřednictvím online programů,“ uvádí Lucie Königová. Přitom dodává: „Chtěla jsem své poznání sepsat a šířit intenzivněji dál, aby každý mohl studovat, pracovat na sobě a rozvíjet se i jako samouk. Jít každý den krůček po krůčku vlastním tempem a posouvat se. Věřím, že se kniha stane průvodcem, díky němuž se čtenářům začne měnit život před očima.“

alt

Jednotlivé kapitoly jsou přehledně členěné. Přirozeně se v nich prolínají čtivě a srozumitelně uchopené poznatky z teorie s osobním příběhem a vhledem koučky s více než dvacetiletou praxí. Tyto pasáže podněcují k otázkám, přinášejí aha momenty a motivaci. Výborně je doplňují příklady – ať už jde o sebebičující vzorce ve srovnání s novými léčivými, nebo o jiný pohled na stránky obvykle považované za stinné.

Sami si zkuste porovnat tyto vzorce:

Starý, špatný vzorec ® Nový, léčivý vzorec

Lásku stále jen hledám. ® Lásku mám v sobě pořád, i teď. Stačí ji v sobě zapnout.

Můj úspěch mi budou závidět. ® Ty pravé můj úspěch inspiruje a přejí mi ho.

Nevím, co chci. ® Vím, že chci mít doma uklizeno, tak si jdu poklidit. Vím, že se chci najíst, tak si jdu dát svačinu.

Kniha je protkaná zlatými větami, které pomáhají udržet pozornost i odhodlání. Jsou obohacujícím zdrojem dalšího poznání. Dodávají chuť a energii na další cestu.

Ze života a pro život

Podstatným prvkem jsou také příběhy z koučinkového křesla, přínosné rituály a sebekoučovací otázky a cvičení, které jsou účinným impulsem k objevování vnitřního nastavení a práce s ním. Pokud se tedy rozhodnete vydat na cestu k sobě samému, budete mít díky knize po ruce prověřené nástroje, metody a techniky, jak svůj život změnit a mít v něm to, po čem skutečně toužíte.

To se podařilo i Aleně Hájkové. „Bývala jsem typickou hodnou holkou. Nevěděla jsem, co chci, ale věděla jsem, co se ode mne očekává. Ve snaze získat klid a zasloužit si lásku jsem se chtěla zavděčit ostatním, ale od sebe, svých potřeb
a pocitů jsem se zcela odpojila. Ignorovala jsem varování v podobě poruch příjmu potravy i potíží se zažíváním, které vyvrcholily operací. Až úzkosti způsobené ztrátou práce, která pro mě byla zdrojem sebehodnoty, mě přiměly ke změně. Přihlásila jsem se do Školy koučinku Lucie Königové a místo sebelítosti jsem na sobě začala pracovat. Uvědomila jsem si, že základem všeho je zdravý vztah v sobě. Začala jsem vnímat své pocity, potřeby, naučila se říkat NE a vymezovat se. S tím přišla obrovská úleva a osvobození. Osobní rozvoj mi dává velký smysl, a tak se sebekoučink stal součástí každého mého dne,“
říká k tomu Alena Hájková.

Pro samouky může být skvělým průvodcem právě kniha Cesta zpátky k sobě. „Pro někoho se může stát důvěrným přítelem, se kterým prožije intenzivní cestu do dětství, své původní rodiny a podvědomého nastavení. Pro jiného bude nástrojem k rozkrytí souvislostí, zdrojů
a příčin prožívání v životě, a umožní mu tak začít žít vědomě, kvalitně, v lásce se sebou samým a v souladu se vším kolem,“
upřesňuje sama autorka.

O autorce

alt

Pro Lucii Königovou je osobní rozvoj a práce na sobě životní vášní. Absolventka andragogiky na pražské Univerzitě Jana Amose Komenského je mentorkou a autorkou seberozvojových programů a knih. Věnuje se transformačnímu koučinku v Life Academy a Škole celostního koučinku, jejíž je zakladatelkou. V minulosti zastávala manažerskou funkci v nadnárodní korporaci. Pracovní přetížení, problematické manželství a vážná nemoc ji ale nakonec přivedly k rozhodnutí udělat zásadní změny ve svém životě.  A také prohloubit svůj zájem o oblast osobního a profesního rozvoje, kterému se začala věnovat už před pětadvaceti lety. Lucie Königová je také autorkou knihy (Ne)Gramotný rodič, která se stala bestsellerem.

Kniha Cesta zpátky k sobě vychází v rámci projektu Life Academy.  K dostání je v široké síti kamenných i internetových obchodů. Zamířit pro ni můžete například do Knihkupectví Luxor, Kanzelsberger nebo Knihy Dobrovský.

Více informací o titulu, autorce i jejích dalších aktivitách najdete na www.lucie-konigova.cz.

Aktualizováno Úterý, 31 Květen 2022 06:37
 

Reklama

Banner