Novinky

Termální lázně ve městě Ptuj jsou jedněmi z nejmladších lázní ve Slovinsku. Nachází se paradoxně v nejstarším slovinském městě. Thermal Park má 4.200 m2 vodních ploch a různé atraktivní vodní atrakce, to vše v léčivé termální vodě. Hosté se mohou ubytovat v luxusním prostředí Grand Hotelu Primus přes apartmány a bungalovy 3 *. Ti, kteří dávají přednost pobytu venku, mohou využít ubytování v moderním Campu 4 *.

Pivovarské muzeum v Plzni zahajuje novou sezónu a láká na zpestřené prohlídky, které si užijí celé rodiny! PDF Tisk Email
Sobota, 08 Květen 2021 05:30

alt

Pivovarské muzeum je od 6. května opět otevřené. Každý čtvrtek až neděli, od 10 do 18 hodin pro individuální návštěvníky (samozřejmě s dodržením všech hygienických opatření a dle aktuálních nařízení vlády). „Zveme vás na jedinečnou atmosféru muzea i na jeho poklady, které věřím, že zaujmou návštěvníky každého věku“ říká Anna Peřinová, vedoucí historických sbírek Plzeňského Prazdroje.

Navíc v Pivovarské muzeum aktuálně hostí výstavu o Plzeňském historickém podzemí, které zatím zůstává uzavřeno. O to lákavější je příležitost dozvědět se leccos zajímavého z jeho výstavby a postupného rozvoje, a seznámit se s dosud nepublikovanými fotografiemi a zajímavostmi o historickém podzemí Plzně.

alt

Od 24. května do 6. června budou prohlídky navíc zpestřeny o prolézací dno pivovarského sudu. Pro mladší návštěvníky budou připravené hravé pracovní listy s tematickými úkoly a omalovánkami.

alt

Zážitkem je už samotná návštěva Pivovarského muzea, jediného odborného muzea svého druhu v Čechách, které je pojetím a šíří expozice výjimečné i v celosvětovém kontextu. Sídlí v právovárečném domě z 15. století ve Veleslavínově ulici.

Jsou zde k vidění například autentické nástroje na výrobu i stáčení piva, pivovarská laboratoř, gotická sladovna, pivní korbely ze skla, keramiky a cínu, kolekce pivních lahví. Dále nejmenší džbánek na světě měřící 1 centimetr i obří korbel ze Sibiře a další sběratelské kuriozity.

Pivovarské muzeum je vyhledávaným cílem návštěvníků každého věku. V době, kdy to pandemická situace dovolila, se v prostoru historické Valečky pravidelně konaly kreativní dílny pro děti, a pod střechou pak čtenářské dílny Příběhy z muzejní půdy.

Pivovarské muzeum v Plzni zahajuje novou sezónu a lákána zpestřené prohlídky, které si užijí celé rodiny!

 

Více informací na https://www.prazdrojvisit.cz/prohlidky/prohlidka-pivovarskeho-muzea/#

Aktualizováno Sobota, 08 Květen 2021 05:31
 

Reklama

Banner